top of page

При інтерактивному навчанні навчальний процес здійснюється за постійної  активної участі всіх учнів. Навчання виключає домінування як одного учня над іншими, так і однієї думки над іншими. Під час спілкування учні навчаються бути демократичними, вмінню спілкуватися один з одним, критично мислити, приймати помірковані рішення. Учень має право на помилки й на власну думку, яка може відрізнятися від думки інших учнів і вчителя, може відкрито демонструвати свої знання та здібності. Результатом виховної системи є виховання творчої особистості – вільної, гуманної, духовно зрілої, фізично досконалої, здатної до вирішення життєвих проблем, готової до самооцінки і самовиховання.

Для активізації пізнавальної діяльності учнів я використовую на уроках дидактичної ігри. Гра – це не лише творчість, але й велика праця.

 

Гра -  конкурс «Поле чудес».

Тема «Метали».

Мета:розширити знання учнів про метали, історію їх відкриття, поширення в природі, значення для організму й практичне застосування.

Розвивати вміння працювати з додатковою літературою.

Ведучий: Вітаю всіх присутніх у цьому залі – учнів, учителів, учасників конкурсу.

Метали – це речовини, життєво необхідні кожній людині. Вони становлять переважну більшість усіх простих речовин. Метали характеризуються такими фізичними властивостями: специфічним металевим блиском, теплопровідністю, електропровідністю. Пластичність, здатність витягуватися зробила метали надбанням авто – і авіабудування, суднобудування, багатьох галузей техніки та побуту.

Дорогоцінні метали слугують ювелірними прикрасами.

Сьогоднішнє поле чудес присвячене металам.

Ведуча: Запрошуються в клас – студію три учасники І туру. (Виходять учасники).

Ведучий: Оголошується завдання І туру.

 Метал, що відіграє особливу роль в організмі людини, бо входить до складу кровотворного вітаміну В12, єдиного металовмісного вітаміну.

Вітамін цей нагромаджується в печінці, селезінці та кістковому мозку. Сучасна медицина застосовує його для лікування злоякісних пухлин. Про який метал йдеться?

(Відповідь - Кобальт)

Учасники І туру відгадують літери, потім слово, їм вручають призи. Переможця І туру запрошують до фінального туру.

Ведуча: Запрошуються три учасники ІІ туру. Уважно послухайте завдання, і, успіху вам!

Ведучий: Метал,назва якого походить від непосидючого міфічного бога торгівлі – Гермеса. Його знали ще давньогрецький філософ Аристотель та учений і лікар Діоскорид. Одна з властивостей – «бігати» по гладкій поверхні. При попаданні в кров людини – спричиняє захворювання. Який це метал?

(Відповідь - Ртуть)

Ведуча:Оголошується творча пауза.

Уболівальники виконують пісню про метали, складену заздалегідь.

Ведучий: Учасники ІІІ туру, прошу, зайняти свої місця біля барабану! Прошу оголосити завдання ІІІ туру.

Ведуча: надзвичайно активний каталізатор у лабораторіях і на виробництві, а також дорогоцінний метал, що застосовується в техніці та ювелірній справі. Колись мав зневажливу назву «сріблечко». Що це за метал?

(Відповідь - Платина)

Після закінчення ІІІ туру вручаються призи.

Ведучий: У фінал вийшли переможці І, ІІ, ІІІ турів (Називає імена).

Однак, перед фінальною грою оголошую гру – конкурс для глядачів.

Ведуча: Він входить до складу порід і мінералів, багатьох сумішей, цементу,кераміки, скла. Часто його називають будівельним. Який це метал?

(Відповідь -Кальцій)

Клас – студія відгадує, переможець нагороджується призом.

Ведучий: Рекламна пауза.

Один з учнів рекламує обраний ним метал.

Ведуча: Уважно слухаємо умови фінальної гри.

  Елемент метал, що двічі відкривався. Вперше – англійцем Грегорем, удруге – німецьким вченим Клапротом. Названий іменем дітей бога Неба – Урана і богині Землі – Геї. Дуже довго був «бездіяльним» і лише в другій половині ХХ ст.. став металом надзвукових швидкостей і міжпланетних подорожей. Назвіть цей метал.

(Відповідь - Титан)

Переможець нагороджується призом.

Ведучий: після музичної паузи я запрошую вас на супер гру.

Ведуча розкладає на барабані картки з написами виграшів.

Ведуча: Прошу крутити барабан.

Ведучий: Завдання супер гри. На його виконання виділяється 1 хвилина.

Його відкрили в саксонському мінералі лепідоліті творці спектрального аналізу німецькі вчені Р. Бунзен і Г Кірхгоф  у 1860р. Пізніше виявили у лікувальних водах джерел Шварцвальда. Застосовують в електроніці й автоматиці, в атомних реакторах і космічних кораблях. Це метал – червоних вогнів. Який це метал?

(Відповідь - Цезій)

Ведуча: Переможець нагороджується суперпризом.

Ведучий: Ми побували в царстві Металів, поповнили свої знання про них, про їх користь і значення, відкриття і застосування. Щиро вдячний Вам за виявлені знання, винахідливість та кмітливість!

Ведуча: гра – конкурс «Поле чудес» закінчена. До нових зустрічей! Цікавих, змістовних, заохочуючи Вас вивчати найцікавішу науку – хімію!

bottom of page